

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 11245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.09063 | $0.90630 |
| 50 | $0.07829 | $3.91450 |
| 100 | $0.06763 | $6.76300 |
| 500 | $0.06763 | $33.81500 |
| 1000 | $0.06763 | $67.63000 |
| 3000 | $0.06763 | $202.89000 |
| 5000 | $0.06763 | $338.15000 |
| 10000 | $0.05634 | $563.40000 |
